slider

O hotelu

Hotel Heinz

Hotel Heinz je významnou památkou města Dobříš. První zmínka o této budově pochází z roku 1654. V roce 1894 ji koupili manželé Heinzovi. Budovu s velkými náklady zrekonstruovali. Velmi blízkým přítelem Františka Heinze byl Tomáš Garrigue Masaryk, který ho v hotelu velmi často navštěvoval, a jeho manželka Charlota sem pravidelně jezdila poobědvat. V době své největší slávy byl hotel navštěvován nejvyšší pražskou smetánkou a českými politiky, byl znám i v zahraničí. Po smrti Františka Heinze jeho dcera Otýlie společně s manželem Adolfem, který byl dlouhodobým dobříšským starostou hotel vedli. V roce 1942 byli manželé i s jejich dcerou popraveni nacisty. Následně během komunistického režimu byl hotel v roce 1948 zestátněn. Po roce 1990 dochází k privatizaci a prodeji domu.

V roce 2005 hotel zaujal svou osobitostí a historií Vlastimila Hejska a koupil ho od ruského podnikatele. Začala se připravovat celková rekonstrukce a v roce 2011 byla započata. V první etapě začala rekonstrukce od kompletních stavebních prací, například: nová fasáda, střecha, vnitřní prostory hotelu i interiéru včetně vybavení. V současné době je pronajímáno osm pokojů s nadstandartním zařízením. V přízemí hotelu byla vybudována nová nákupní pasáží, v níž je například kadeřnictví, pedikúra a další služby. Uvnitř areálu hotelu je pro hotelové hosty vybudováno parkoviště, které je monitorované kamerovým systémem. Dále je zde příjemný a klidný bar.

 

V probíhající druhé etapě rekonstrukce se dokunčuje Fresh Bar, dále přibyde dalších patnáct pokojů, z nichž u dvou pokojů bude součástí vybavení vířivá vana.

Při celkové rekonstrukci byl kladený veliký důraz, aby byla zachována jedinečnost a především osobnost hotelu Heinz.